Jak tetování probíhá, na co se připravit, co očekávat.

Nejprve si s tatérem sjednáte schůzku a prokonzultujete s ním své představy a nápady.  Osobní konzultace je nejlepší, protože tak lze rovnou zvažovat  takové věci, jako je umístění motivu vzhledem k tvaru vašeho těla nebo vyvarování se pigmentovým znaménkům.  Osobní návštěva je důležitá hlavně  tehdy, pokud chcete překrýt staré tetování a je zapotřebí vymyslet, jak  lišácky to provést.

Pokud ale nestíháte nebo jste z daleka, nevadí. Drtivá většina věcí se dá vymyslet online komunikací  a detaily pak doladíme až před samotným tetováním.

Tatér vám připraví návrh na míru. Je jen váš  a  nikdy nebude tetován nikomu jinému.

 

  • Na tetování dorazíte v nejlepší možné kondici.
  • Den předem nebudete pít žádný alkohol ani užívat žádné návykové látky.
  • V den tetování nebudete pít žádnou kávu ani energetické nápoje. Pořádně se najezte a dobře se vyspěte.
  • S sebou si vezměte zdroj cukru (čokoládové tyčinky, džus, lízatko…). Tělo mnohem lépe přijímá bolest, pokud zároveň dostává cukr.
  • Klidně si s sebou vezměte kamaráda, který vás bude držet za tlapku, dodávat odvahu a radit nebo oblíbeného plyšáka, playlist vlastní hudby nebo oblíbený film na flashce.  Prosím, nechte doma jakékoli domácí mazlíčky kvůli dodržení hygieny.

 

Po přeměření a posledních úpravách motivu  bude místo určené k tetování oholeno (pokud nemáte s holením zkušenosti, raději  to přenechte tatérovi  a neriskujte pořezání), vydesinfikováno a bude něj natisknut motiv. Můžete si jej v klidu prohlédnout a posoudit, zda mu to tam sluší.  Poté bude místo znovu vydesinfikováno a můžeme začít tetovat. Tetování je prováděno podle přísných hygienických norem, ale určitě neváhejte zeptat se nebo  cokoli  si nechat ukázat.

Po dokončení se tetování naposled omyje, potře lékařskou vazelínou a  na cestu domů se zabalí do potravinářské folie.

Po finálním zahojení (cca měsíc až dva) je možné případně dodělat poslední kosmetické úpravy (například pokud se v průběhu hojení udělalo na místě akné a proto není zahojení  ideální).  Toto dodatečné sezení je zapotřebí  jen velmi  výjimečně a je zahrnuto v ceně.

Netetujeme lidi pod vlivem alkoholu nebo jakýchkoli omamných látek. Tatér si vyhrazuje právo odmítnout  provedení  tetování, pokud se jedná o kopii cizího tetování nebo o skvělý nápad typu „potřebuju přes celé čelo vzpouru tučňáků.“